Quantcast
Channel: MedOverNet
Viewing all articles
Browse latest Browse all 8457

Starševski čvek • Re: ukinitev javnih GŠ

$
0
0
marinkaaa napisal:
hja napisal:
marinkaaa napisal:
Ah, dej. Glih z glasbo se je človek razvijal, druge človekove dejavnosti so pa daleč zadaj al kaj? Po tvoji logiki bi morali tudi umetniško izobraževanje plačevat na široko. Al se ti zdi, da slikarji, kiparji in drugi umetniki pa niso del tega "razvoja"?

Naj ti nekdo pokaže, kaj se dogaja s tvojimi možgani, medtem ko poslušaš glasbo. Prav gotovo ni podobnega efekta, ko gledaš v kip ali ko govoriš nemško... Ne podcenjuj, če nič ne veš!




Mi/nam pa ta "pametni" povejte, kaj je tako drugače, če je človek glasbeno dejaven (mislim, da je jasno, da tukaj ne govorimo o poslušanju glasbe ali gledanju kipov, ampak o glasbenem in umetniškem izražanju .... torej ne govori o gledanju kipov ampak - če že - o kiparjenju, torej o lastni dejavnosti ne zgolj opazovanju stvaritev drugih).

Jaz mislim, da se mi ni treba glih v jamo skriti, ker se v glasbi ne najdem, se pač kje drugje ...


Tole se pa kar moram oglasiti, ker se mi zdi, da se tu dela neke vrste diskriminacija v umetnosti, Kdo je več vreden. Dejstvo je, da je naš sistem glasbenega šolstva zastarel, in da ga nihče več resno ne jemlje, razen tistih, ki so tam zaposleni in se bojijo za svoje službe in stolčke. Enostavno nimajo več kaj pokazat. Seveda ne vsi, so izjeme med učitelji in šolami, ampak na račun zaplankanosti bodo nastradali vsi.

V Sloveniji je bila priložnost da bi se sistem glasbenega šolstva razvil v najboljšega, ampak ne, pozicije in stolčki, lastni interesi so prevladali nad družbenim, nemogoče je bilo udejanjiti nove ideje na področju glasbenega izobraževanja. Tako ni prišlo do osvežitve kadra, ki bi se lahko izobraževal na študiju inštrumentalne pedagogike v Velenju, ne tega Akademija za glasbo v Ljubljani ni želela spustiti iz rok. Koliko izrednega študija, drago plačanega, ob neprimernih pogojih izobraževanja, in seveda ob zastarelem programu? Pa se nikjer nič ne pozna, nobenih novosti, vedno slabše. Da ne govorim, da so programi že desetletja nespremenjeni. Kako bodo učitelji se prilagajali sodobnim trendom v pedagogiki in didaktiki, če so bili sami deležni slabega izobraževanja za ta poklic.

Ni rešitve...lahko se zavira, še nekaj let... ampak v izobraževanju se dogaja podobno kot v gospodarstvu.....gre navzdol....po kvaliteti.... In razumljivo je, da nekatere privatne šole, kljub slabšim finančnim izhodiščem, že krepko presegajo javne.

Koliko nesmiselnih diplomskih del, magisterijev in doktoratov je bilo napisanih, prenova glasbenega šolstva je pa v riti? Ampak vsi tisti možje so lepo v penziji, in gledajo iz svojih foteljev kako se sistem razpada. Kaj so zapustili bodočim rodovom, to jim ni mar, vsekakor se nam slabo piše, ker enostavno ni znanja, volje, in kritične mase, da bi prevetrila sistem.

Statistika: Objavljeno Napisal Gost — 06 Okt 2016 07:24



Viewing all articles
Browse latest Browse all 8457

Trending Articles